Konstrukce, výroba a montáž
jednoúčelových strojních zařízení


BEHR CZECH s.r.o. Mnichovo Hradiště

Přípravek na montáž chladičů Kamaz.   2 stanice pro montáž chladiče Kamaz (konečný příjemce zakázky Behr-Rus, Sankt Peterburk). Rám stanice přestavitelný dle rozměrů chladiče, otočný kolem vodorovné osy s pneumatickou kotoučovou brzdou, pro utahování dodány pneumatické šroubováky Atlas Copco.
Constellium Extrusions Děčín s.r.o.

Manipulátor s dopravníky pro kontrolu Al čepů ultrazvukem.   Manipulátor s dopravníky pro kontrolu Al čepů ultrazvukem ve vodní lázni. Nerezová vana v ocelovém rámu zabezpečuje otáčení Al ingotů ve vodní lázni, UZ sondy uchyceny na pojízdném portále. Nad vanou ustaven manipulátor pro odebírání Al čepů ze spodního dopravníku do vany, po UZ kontrole odložení čepu na horní dopravník, vyražení 2D kódu a přesun na další pracoviště. Vnitřní vady jsou ukládány do databáze pro jednotlivé čepy. Na dalším pracovišti se načítají ruční čtečkou 2D kódy na čepech a dle vad jsou dále zpracovávány.
Constellium Extrusions Děčín s.r.o.

Robotické pracoviště na obrábění dílů pro automotiv.   Zcela uzavřené, bezobslužné robotické pracoviště. Slouží k obrábění dílců pro automobilový průmysl z Al profilů. Pracoviště je vybaveno CNC obráběcím centrem Fanuc Robodrill a robotem Fanuc. Celé pracoviště je zcela uzavřeno a osazeno snímacími kamerami, spolupracujícími s robotem. Robot odebírá polotovary ze zavezené palety v součinnosti s kamerami, zakládá polotovary do CNC centra a po obrobení hotový výrobek odebere ze stroje a přesune jej pod kontrolní kameru a po kontrole rozměrů jej založí do sušicí stanice, kde je obrobek očištěn tlakovým vzduchem od třísek a zbytků chladicí emulze. Odtud poté založí robot obrobek do palety. Po naplnění je paleta s hotovými obrobky expedována k dalšímu zpracování.
Eris s.r.o. Nový Bor

Strojní zařízení pro zatavování skleněných dýnek (leštička).   Pracoviště slouží k zatavení ostrých hran skleněných dýnek sklenic. Je vybaveno automatickým zakladačem a automatickým vykládacím mechanismem.
ERT Automotive Bohemia s.r.o. Písek

Sponkovačka čalounění loketní opěrky.   Robotické pracoviště pro sponkování dekoru zadní opěrky a přední loketní opěrky. Robotické pracoviště obsahuje robota ABB, sponkovačky Bea, otočný stůl Stasto. Pracoviště je odhlučněno. Obsluha jedním operátorem.
Grupo Antolin s r.o.

Střih otvorů do stropu.   Stanice je určená k prostřihování potřebných otvorů v automobilových stropech. Je použitelná pro více typů stropů. Střihací mechanismy jsou poháněny pneumaticky. Zakládání dílů do stanice a jejich vyjímání je prováděno ručně.
Gumotex automotive s.r.o. Břeclav

Linka na montáž sluneční clony.   Linka slouží ke kompletaci čelních a bočních slunečních clon včetně konečné kontroly s měřením momentů a úhlů. Hodnoty měření jsou ukládány do databáze. Linku obsluhují dva operátoři. Použity dva roboty Fanuc pro kompletaci dílů, mazací zařízení Lubricant, kamera Omron pro kontrolu kompletnosti a barevnosti, laser Leonardo pro značení hotových clon, dopravníkový systém Bosch s paletkami.
Knauf Insulation spol. s r.o. Krupka

Dopravníky s přechodovou komorou.   Zakázka složená z vnitřních válečkových dopravníků s možností otevření jednoho dílu dopravníku pro průjezd, přechodová komora v vnitřními a vnějšími dveřmi, venkovní otočná stanice, vnější válečkové dopravníky s návazností na gravitační válečkový dopravník. Dopravníky slouží k transportu hotového zboží umístěného na euro paletách z vnitřních prostor do krytých venkovních prostor.
Knauf Insulation spol. s r.o. Krupka

Horní přidržovací dopravník.   Horní přidržovací dopravníky. Stávající dopravníkové tratě byly doplněny o horní přídržné dopravníky, jenž se používají při transportu desek, aby nedocházelo k jejich borcení. Dopravníky jsou výškově přestavitelné pomocí mechanického převodu s el. motorem. Rychlost přidržovacích dopravníků je přes frekvenční měniče Siemens sladěna se stávajícími dopravníky, řízení bylo začleněno do programu linky.
Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) s.r.o. Liberec

Stroj na montáž víčka nádrže.   Montážní zařízení - Modul víčka palivové nádrže Škoda. Zařízení pro kompletaci modulu včetně kamerové kontroly, inspektor od firmy Sick.
1. Soukromá autoškola v Jihlavě

Smyková plošina.
   Smyková plošina má za úkol při přejezdu vozidla přes plošinu vychýlit kola zadní nápravy a tím uvést vozidlo do smyku. Síla plošiny je vyvozena mechanickým pohonem. Maximální nájezdová rychlost 35 km/h, maximální hmotnost vozidla 3500 kg, automatické spouštění v závislosti na rychlosti vozidla, vyvolání smyku pouze na jednu stranu. Elektrické pohony od firmy Nord, snímače firmy Sick, řízení Siemens, konstrukce žárově zinkována.
   Nové řešení další realizované smykové plošiny - maximální nájezdová rychlost 60 km/h, maximální hmotnost vozidla 5000 kg, vyvolání smyku na obě strany, řízení od firmy Omron.
Tenos s.r.o. Kamenický Šenov

Robotické pracoviště pro 3D/2D laserové řezání.   Zařízení je určeno k obrábění plechových dílů laserem. Díl je při řezání držen v přípravku, který drží robot. V přípravku robota je díl držen přísavkami nebo pneumatickým upínačem. Obsluha odebírá hotové díly a zakládá neobrobené díly do přípravku na otočném stole. Otočný stůl je dvoupolohový. Z druhé strany stolu robot odebírá díly z přípravku a vrací do něj hotové díly.
Tomatex a.s. Otrokovice

Sponkovačka čalounění loketní opěrky.
   Robotické pracoviště pro sponkování dekoru zadní opěrky a přední loketní opěrky. Robotické pracoviště obsahuje robota ABB, sponkovačky Bea, otočný stůl Stasto. Pracoviště je odhlučněno. Obsluha jedním operátorem.
TRW czech Frýdlant

Pracoviště pro testování a záběh motorů.   Pracoviště pro testování a záběh uhlíkových motorů. Původní pracoviště (viz. obr. vlevo) umožňovalo měřit pouze proud a napětí. Nové pracoviště (prostřední a pravé foto) umožňuje testovat nezávisle na sobě pět motorů, ovládání včetně vizualizace průběhu měření přes PC. Možnost nastavení náběhové fáze (narůstání napětí v čase), délku měřené fáze při zadaném napětí, po ukončení testu vizualizace odběru proudu vůči stanoveným limitům. Použity regulované spínané napájecí zdroje Axima (5 ks), bočníky VUD.
TRW czech Frýdlant

Repase zařízení EOL tester.   Inovace finálního testovacího zařízení. Z původního zařízení (viz. první dvě fota vlevo nahoře) použit rám, lože vodorovných pojezdů, kyvné rameno s uchycením, chladící jednotka hydrauliky. Osazen nový hydraulický agregát s proporcionálnímy ventily od firmy Chvalis, servopohony Siemens, tenzometry HBM. Nová elektroinstalace, řízení přes PLC a PC, vizualizace a vyhodnocení měření přes PC.
Aktivit s.r.o. Nový Bor

Manipulátor s dopravníkem klikových hřídelí.

Copyright © 2006-2023 Q-plus